Jaungada apsveikumi

Jaunā gadā jaunu laimi,
Naudu pagrābties ar spaini,
Veselība ar lai tiek,
Draugu pulks lai neizpaliek!

Salavecim gara bārda, Vairāk nezinu ne vārda!

Kļūsti kā bērns, lai šovakar tavs prieks Atmiņu kupenās bradā. Uzticies brīnumam, trauslam kā sniegs Vienu vakaru gadā. Viss, kas bij tevī šaubīgs un salts Izkusīs ticībā liegā. Ziemassvētku pusnaktī iesnigsi balts, Iesnigsi sapnī kā sniegā. Uz jauno gadu dāvināsim Viens otram labus vārdus, Lai tie pavisam neizzustu No steigas pilnās pasaules. Uz jauno gadu dāvināsim To siltumu, kas svecēs plīv. Un neļausim, lai vienaldzībai Tik bieži ienākt mūsu sirdīs brīv!

To, ko Vecais gads ir devis,
Tagad zināms visiem mums,
Bet, ko Jaunais gads ir lēmis,
Tas vēl paliek noslēpums.

Katrai dienai Jaunajā gadā,
Kā jaunam sapnim būt,
Un katram sapnim, katrai domai,
Par dzīves īstenību kļūt!

No sveču liesmām,
No egļu zaru smaržas
Ņem gaismu rītdienai
Un spēku visam gadam!

Klau, atkal traucas nākamais pie mums Kā zelta čūska asti kostu zobos. Viss pagājušaias rūgtums, nogurums No sirds kā veca pūķa āda lobās, Un paļāvīgus – kā reiz sākotnē – Mūs līksma roka iemet nākotnē.

Lai Jaunā gada katrai dienai
Ziemas baltuma miers,
Pavasara ūdeņu skanīgums,
Vasaras saules siltums,
Un rudens ziedu krāsainība!

Spīdi spoži, mēnestiņ,
Vecā gada vakarā.
Lai atnāca Jaunais gads
Sidrabiņu kaisīdams.

Klusē ielas, pie debesīm zvaigznes
Mirgo tāles, kā sudraba sakts.
Un uz rītdienas tāli aiznes
Mūsu sapņus šī Jaungada nakts.

Degsmes pilns, ja būsi pats, Laimes pilns būs Jaunais gads! Lai sapņi piepildās un Sniega takās nemaldās!

Jaunais Gads kad pārkāps slieksni Palielinās manu tieksmi Satikt Tevi, skūpstīt maigi kamēr sarkani būs vaigi ceru, ka Tev nebūs baigi veselību,mīlu, naudu...katru dienu gūt Tev baudu!

Es novēlu Tev LAIKU! Ne tādu, kurā esam nebeidzamā skrējienā, bet gan tādu, ko veltām viens otram. Es novēlu Tev VĀRDUS! Ne tukšus un ne tādus, kas sāpina otru, bet gan īstus un vērtus. Es novēlu Tev MIERU! Ne tādu, kas ārēji miermīlīgs, bet gan tādu, kas ir patiess un īsts Tevī pašā. Es novēlu Tev PRIEKU! Ne tādu, kas uzlikts sejā, kā izcila maska, bet tādu, kas laužas ārā no Tavas sirds un vaigā nevar palikt nepamanīts! Es novēlu Tev LAIMI! Ne tādu „lielo”, uz kuru mēs gaidām visu mūžu, dažbrīd pat it kā „nīkuļojot”, tā arī nekad to nepamanot, bet gan tādu, kas mums katram tiek dota, kā dāvana katrā mūsu dzīves mirklī. Es novēlu Tev MĪLESTĪBU! Ne tādu, kas skan, kā „vispār pieņemta norma”, bet VAIRĀK - vairāk par to, ko spējam, vairāk par to, ko iedomājamies, vairāk par to, ko no mums „prasa” un vairāk par to, ko, šķiet, spējam dot. Vairāk par to, ko mēs uzdrošināmies. Mīlestību dot un saņemt it visos tās izpausmes veidos !

No tālām krievu sādžām,
Kur valda nīcība un bads,
Ir atvilkusies ziema,
Tai lidzi Jaunais gads!

Piesien salto ziemeļvēju
Smalkām ledus pavadām
Pati klēpjiem sniegu izmet
Mīkstas pārslu kupenas.

Kā sveču saltais mirdzums,
Kā Laime starots skats,
Lai atnāk gaišs un mirdzošs
Jums abiem jaunais gads!

Kad pienāk vakars, apklust vēji kokā Nāk sētā rūķīši, tie turas roku rokā. Tiem rozā vaigi, dāvaniņas plecā Viens tērpts ir jaunā, otrs mētelītī vecā. Tos nerej suņi, neredz ļauna acs, jo tur nāk kopā – Vecs un Jaunais gads!

Lai Jaunā gadā darbi sokas,
Un nogurumu nezin rokas.
Lai tālu gaišas domas trauc,
Un apkārt labu draugu daudz!

Laiks nemanāmi rit,
Gads nākamais pie durvīm sit!
Lai jaunais vairāk laimi, mīlestību rod
Un veiksmes lādes atslēdziņu dod!

Iedomājies, tu loterijā esi saņēmis šādu balvu: Katru rītu banka tavā kontā ieskaita 86400 latu. Taču šai spēlei ir savi noteikumi, jo katrai spēlei tādi ir! Pirmais noteikums ir: Visu, ko neesi izdevis dienas laikā, banka tev atņem, tu nevari šo naudu tā vienkārši citā kontā ieskaitīt, tu vari to tikai izdot. Bet katru rītu, Kad tu pamosties, banka atver jaunu kontu ar 86400 latu nākošai dienai. Otrais noteikums ir: Banka var šo spēli jebkurā brīdī pārtraukt, jebkurā laikā pateikt: Viss ir beidzies. Spēle ir galā. Banka slēdz tavu kontu, un tu nesaņemsi vairs jaunu. Ko tu darīsi???? Vai tu pirksi visu, ko vēlēsies????? Ne tikai priekš sevis, bet ar priekš tiem mīļajiem, kas tev ir blakus???? Varbūt pat tiem cilvēkiem, kurus tu nepazīsti, tā tu naudu neizdosi tikai priekš sevis... Varbūt tu mēģināsi izdot katru santīmu, lai izmantotu šo iespēju, bet varbūt ... Īstenībā spēle ir dzīves realitāte: Katram no mums ir sava "Laika banka".... Mēs tikai to neredzam... Katru rītu, kad mēs pamostamies, mēs saņemam 86400 sekundes mūsu dzīves, ko dāvina diena, un vakarā, kad aizmiegam, šis laiks tiek mums atņemts... Tas, ko mēs šai dienā nepiedzīvojam, ir pazudis uz visiem laikiem, nogrimis nebūtībā, vakardiena ir pagājusi. Katru rītu šis konts tiek no jauna piepildīts, bet banka var kontu jebkurā laikā slēgt, bez brīdinājuma.... Ko tu katru dienu dari ar savām 86400 sekundēm? Vai tās nav vērtīgākas par tiem 86400 latiem? Un tieši tādēļ sāc ar šo Jauno gadu dzīvot!