Vārda dienas 23. aprīlī

23. aprīlī vārda dienu svin:

Jurģis

Pirmais tips. Sarežģītāks cilvēks nekā Juris. Jo liktenis pret to ir nelabvēlīgāks. Agrāk zemnieks Jurģu dienā mainīja dzīvesvietu un saimnieku, Šodien Jurģis ir asi nostājies pret korupciju, tāpēc atrisinājumu meklē vai nu alkoholā, vai negatīvu lādiņu noraidīšanā. Otrais tips. Strādīgs, pedantisks, prot mērīt un apsvērt.

Pēc PMLP datiem* Latvijā vārds Jurģis ir 864 cilvēkiem. Popularitātes ziņā vārds Jurģis ir 442. vietā.

Juris

Pirmais tips. Intelektuālis, stingrs, mazliet vientuļš, tomēr apsēstības un zinātkāres pilns. Filozofs un matemātisku formulu risinātājs. Konstruktīvais prāts saplūst ar emocionālu spriedzi, elastīgumu, pārgalvīgu azartu. Spriedumos viņš ir kategorisks, pat nežēlīgs. Godkāres velns snauž Šajā Jurī. Otrais tips. Iet caur dzīvi vieglā ritmā, nekur neapdauzīdamies, svēti tic prieka kultam. Drošs un brīvs sabiedrībā. Skumjas neaptumšo ilgi viņa dvēseles trajektoriju. Nav mokošā duālisma starp pienākumu un tīkamo. Trešais tips. Nosvērts, sportisks, vīrišķīgi noslēgts. Šis Juris stāv uz stipra reālās dzīves pamata. Viņš ir uzticīgs savai ģimenei, mīl mājas atmosfēru. Ceturtais tips. Precīzais grāmatvedis, kuram neviens skaitlis nepaies secen, kurš katru palagu noliks savā vietā, kurš nekad nenokavēs nevienu darba stundu. Uz Šiem Juriem balstās kantori, firmas, iestādes un departamenti. Viņi zina santīma un lata vērtību. Tie nešķiežas ar naudu un ir diezgan vientuļi. Kaut izpalīdzigi un atmaigst skaistu sieviešu barā.

Pēc PMLP datiem* Latvijā vārds Juris ir 14926 cilvēkiem. Popularitātes ziņā vārds Juris ir 14. vietā.

Georgs

Ekspresīvs un uzlādēts, nav bruņojies ar pacietību. Dzīvē viņam rodas grandiozi konflikti. Labi pin intrigas, māk sev izkaulēt labumu, ir gādīgs, diezgan traks uz sievietēm...

Pēc PMLP datiem* Latvijā vārds Georgs ir 439 cilvēkiem.

Jurgita

Pēc PMLP datiem* Latvijā vārds Jurgita ir 63 cilvēkiem.

Paplašinātajā vārda dienu kalendārā iekļautie vārdi

< Marts

Aprīlis 2024

Maijs>